Relacja z pierwszych zajęć w Szkole Podstawowej w Zgłobniu | 20.01.2017 |

Relacja z pierwszych zajęć w Szkole Podstawowej w Zgłobniu | 20.01.2017 - #SuperKoderzy

Uczniowie  klasy IV z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w ścieżce historycznej „Poszukiwacze skarbów”, która była realizowana w ramach projektu #SuperKoderzy. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z Chronoskiem – Scratchową postacią, która prowadzi ich przez początki średniowiecza w Polsce.

Uczniowie mają założone konta w programie Scratch i korzystają z funkcji pozwalających na swobodne podróżowanie po sieci i zapisywanie pobranych zasobów. Cała fabuła jest oparta na linii czasu, która jest stopniowo zapełniana coraz bardziej zaawansowanymi kodami. Zastosowanie linii czasu pozwala na uporządkowanie zebranych informacji.

Finalnym produktem projektu była interaktywna gra „Podróże z Chronoskiem” oraz zajęcia z wykorzystaniem robotów. Zbudowanie i zaprogramowanie robota sprawiło wiele radości naszym uczniom. Dzieciom ogromie podobały się zajęcia, bardzo ucieszyły się z upominków i chętnie przychodziły na zajęcia ubrani w koszulki.

Widząc zaangażowanie uczniów, ich radość, pomysłowość i kreatywność jestem przekonana,  że u niektórych będzie to zalążek przyszłej pasji, która może prowadzić w przyszłości do wyboru zawodu. 🙂

Krystyna Miłek

Szkoła Podstawowa w Zgłobniu

 

zglobien-3

zglobien-1