Relacja z zajęć w Szkole Podstawowej nr 14 w Warszawie | 03.11.2016 |

Relacja z zajęć w Szkole Podstawowej nr 14 w Warszawie | 03.11.2016 - #SuperKoderzy

Do dnia 04.11 odbyły się dwa zajęcia z klasami 6. Zajęcia rozpoczęliśmy od budowy robotów. Klasy podzielone są na grupy więc samoczynnie powstał element rywalizacji chłopcy – dziewczyny. Po dwóch spotkaniach mamy złożone roboty jeżdżące. Na kolejnych zajęciach budowa robotów zostanie zakończona i zabieramy się za programowanie 🙂

Czego dowiedzieli się uczestnicy?

Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia jak wyglądają roboty od środka, ile czasu potrzeba na zbudowanie robota jak również mogli doświadczyć jak sprawni są manualnie. Ja przekonałem się, że niektóre dziewczyny w sprawach technicznych przewyższają chłopców, co było dla nich bardzo motywujące. Mogli również przełożyć teorię na praktykę czyli posłużyć się instrukcją w procesie budowania. Mogli zobaczyć że czasami warto najpierw przeczytać instrukcję zanim zacznie się coś robić.

Czy ta wiedza była przydatna?

Z pewnością tak. Nie codziennie mają możliwość zbudowania czegoś a już na pewno nie od takich podstaw z użyciem śrubek i śrubokręta.

Jakie były ogólne komentarze uczestników ?

Na razie pozytywne i pełne euforii, ale też momentami zniechęcanie jeśli składanie robota wymagało trochę więcej umiejętności.

Biurko, na którym uczniowie składają części elektroniczne

Biurko uczennic, na którym stoi zmontowany robot