Relacja z zajęć w Szkole Podstawowej w Obornikach | 15.12.2016 |

Relacja z zajęć w Szkole Podstawowej w Obornikach | 15.12.2016 - #SuperKoderzy

Ścieżka w ramach programu #Superkoderzy jest realizowana na zajęciach dodatkowych oraz lekcjach języka polskiego w klasie 4. Dzieci od początku zaangażowały się w działania projektowe, wcielając się w rolę dziennikarzy.

Przeprowadziły wywiad ze swoimi kolegami ze szkoły i przygotowując film z okazji Dnia Nauczyciela, przeprowadzili wywiad z dyrektor szkoły panią Alicją Lisek, który ukazał się w szkolnej gazetce.

Podczas wizyty w szkole pana Jakuba Rutnickiego, posła na Sejm RP przeprowadziły z nim wywiad, który będzie częścią naszego projektu w ramach pilotażu. Równolegle, prowadzone były zajęcia podczas, których dzieci dowiedziały się co to jest reportaż, co to jest podkast, stworzyły plan reportażu – podkastu.

Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w warsztatach, jeszcze chętniej przekładają zdobytą wiedzę na działania praktyczne.

Część zagadnień była dla nich zupełnie nowa np. nie znali podkastów i nie wiedzieli, że można je wykorzystywać w edukacji. Byli zaskoczeniu, że przy użyciu tabletu, smartfonu można w prosty, szybki sposób stworzyć ciekawy materiał dźwiękowy. Dzieci lubią nowoczesne technologii, więc proponowane działania są dla nich bardzo atrakcyjne, czują się ważni, mogą się realizować, czują się twórcami. 🙂

Jolanta Majkowska

Szkoła Podstawowa w Obornikach

oborniki2

oborniki3