Relacja z zajęć w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku | 15.11.2016 |

Relacja z zajęć w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku | 15.11.2016 - #SuperKoderzy

Początek zajęć to przypomnienie podstaw Scratcha.  Na początek dziewczęta tworzyły aplikację o podwodnym świecie, w którym grasował rekin. Na następnych zajęciach trzeba było tak pozmieniać kod, żeby rekinem można było sterować za pomocą strzałek na klawiaturze a „zjedzone” obiekty aby znikały.

Kolejnym wyzwaniem było zaprogramowanie aplikacji, która będzie sprawdzać znajomość tabliczki mnożenia przez młodszych kolegów i koleżanki.

Po wprowadzeniu „informatycznym” rozpoczęliśmy zajęcia przyrodnicze. Pierwszy temat za nami – Skąd się bierze wiatr? Świetną zabawą okazały się eksperymenty samodzielnie wykonywane przez uczestników. Dodatkową atrakcją było przedstawienie ich (wraz z wyjaśnieniem) młodszym kolegom. Była to dla uczniów forma zapamiętania poznanych informacji.

Uczestnicy przypomnieli sobie podstawy Scratcha, poszerzyli swoje umiejętności, zobaczyli w jaki sposób można prezentować zdobytą wiedzę. Wszyscy uczniowie biorący udział w warsztatach są bardzo aktywni i chętnie uczestniczą w dodatkowych zajęciach. 🙂

Pozdrawiam
Katarzyna Bilek
Szkoła w Piasku

piasek1

piasek3