Zbuduj aplikację mobilną z darmowym poradnikiem „APPetyt na APPlikacje” |

Zbuduj aplikację mobilną z darmowym poradnikiem „APPetyt na APPlikacje” - #SuperKoderzy

Od teraz każdy może tworzyć aplikacje mobilne. Ma w tym pomóc bezpłatny poradnik „APPetyt na APPlikacje” wydany przez Fundację Orange, który przeprowadzi początkującego twórcę od koncepcji do wdrożenia i dostarczy wielu cennych wskazówek i inspiracji. To proste.

„APPetyt na APPlikacje” to obszerne kompendium wiedzy o aplikacjach mobilnych dedykowanych organizacjom społecznym, czy instytucjom kultury i edukacji. Publikacja zawiera obszerny opis tworzenia od pomysłu do realizacji. Dodatkowo dostarcza wielu pomysłów zastosowania aplikacji świecie. Znajdziecie w niej praktyczne porady, jak wykorzystać popularne „apki” na smartfonach do realizacji misji swojej organizacji.

„Publikacja  ma przybliżyć świat aplikacji mobilnych każdemu, kto zajmuje się edukacją i działalnością społeczną. Ma „odczarować” ich tajemniczość i fałszywą niedostępność. Ma pokazać, że każdy z nas może stać się ich twórcą” – mówiła Karolina Kanar-Kossobudzka, kierowniczka programu Pracownie Orange  w naszej fundacji.

Premiera przewodnika odbyła się 18 maja 2016 roku w Warszawie podczas konferencji Sektor 3.0. To wydarzenie, na którym spotykają się przedstawiciele organizacji pozarządowych biznesu i administracji.

Nasza fundacja jest wydawcą „APPetytu na APPlikacje”, za koordynację merytoryczną odpowiada Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę. Autorką tekstu jest Sylwia Żółkiewska.

Przewodnik pobrać można za darmo na naszej stronie.

8 sierpnia 2016
Przeczytaj też:

Czym skorupka za młodu…, czyli jak kodowanie kształtuje charakter

Niewątpliwie żyjemy w czasach, gdy programowanie stało się modnym i dochodowym zawodem. Mimo to w popkulturze wciąż  utrwalony jest obraz programisty jako odludka otoczonego ekranami komputerów i pustymi kartonami po pizzy…  Jakie umiejętności powinniśmy więc kształtować u młodych programistów, by obalić ten stereotyp?

Programowanie rozwija, zatem mądrze uczmy programować

Żyjemy w coraz bardziej złożonym świecie, w którym ważną i coraz ważniejszą rolę w służbie człowieka pełnią nowoczesne technologie. Będzie ich coraz więcej w życiu osobistym i zawodowym, a coraz więcej zawodów wymagać będzie mniej lub bardziej zaawansowanych umiejętności komputerowych. Część tych technologii będziemy musieli odpowiednio przygotować do współpracy z ludźmi, czyli zaprogramować. Niektóre z nich będą na tyle zaawansowane, że potrzebne będą wyższe umiejętności programistyczne.

Przedmiot: programowanie

Nauka kodowania stała się w ostatnich latach jednym z najbardziej nośnych trendów edukacyjnych. Targi i konferencje dla nauczycieli po brzegi wypełnione są prezentacjami robotów i aplikacji, a w księgarniach można przebierać w podręcznikach do nauki kodowania. Jakie więc miejsce naprawdę zajmuje programowanie w realiach polskiej szkoły?

Ucz się programowania z Fundacją Orange

Według przewidywań specjalistów rynku pracy umiejętność programowania wkrótce będzie jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji wśród pracowników. W oparciu o otwarte zasoby Khan Academy po polsku zapraszamy do samodzielnej nauki programowania.