O Programie |

O Programie - #SuperKoderzy

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.

Zdjęcie dzieci podczas #SuperKoderów
Logo programu #SuperKoderzy Zdjęcie grupy dzieci - uczestników zajęć #SuperKoderzy

Szkoły uczestniczące w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z dziewięciu ścieżek tematycznych, z których każda zawiera materiały dydaktyczne na dwanaście lekcji przygotowanych zgodnie z podstawą programową. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

W obecnej edycji #SuperKoderów w roku szkolnym 2017/2018 bierze udział 135 szkół podstawowych z całej Polski. Każda z nich otrzymała grant na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki. Dodatkowo Fundacja Orange zapewnia dwóm nauczycielom z każdej szkoły profesjonalne szkolenie, które przygotuje ich do przeprowadzenia zajęć oraz wsparcie doświadczonych edukatorów przez cały czas trwania projektu.

#SuperKoderzy działają nie tylko w Polsce. Każdego roku Orange organizuje serie warsztatów dla dzieci, na których poznają one podstawy Scratcha. W zeszłorocznej edycji rówieśnicy z 9 krajów – Egiptu, Francji, Hiszpanii, Mali, Polski, Rumunii, Senegalu, Tunezji i Wybrzeża Kości Słoniowej – wspólnie kodowali, a potem dzielili się swoimi pracami za pomocą wideokonferencji. Dowiedz się więcej o #SuperKoderach na świecie: http://supercoders.orange.com

Nie trzeba być ekspertem, by dołączyć do #SuperKoderów – wystarczą dobre chęci i otwartość na nowe technologie.

 

Tutaj działają #SuperKoderzy


O Fundacji Orange

W świecie pełnym nowych technologii wiele rzeczy staje się łatwiejszych. Ale rodzą się też wyzwania. Dlatego naszą misją jest pokazać dzieciom, jak poruszać się w świecie cyfrowych technologii bezpiecznie, mądrze i kreatywnie. Chcemy, by za pomocą sieci zdobywały wiedzę i budowały społeczności. Dzięki temu młodzi internauci rozwijają swój potencjał i zyskują kompetencje niezbędne do życia w cyfrowym świecie, między innymi w dziedzinie programowania. Z nami zostaniesz internautą na medal.
Nasze programy

 • MegaMisja

  Link otworzy się w nowym oknie: MegaMisjaotworzy się w nowym oknie

  To pierwszy w Polsce program edukacji cyfrowej skierowany do świetlic szkolnych. Dzieci z klas 1-3 wykonują kolejne "misje" i poprzez nie uczą się, jak z internetu korzystać "z głową". Poznają podstawy netykiety, ochrony prywatności, praw autorskich, uczą się odróżniać prawdę od fałszu w sieci, tworzyć proste grafiki, dźwięki i filmy. Łącznie w MegaMisji bierze już udział 350 szkół i prawie 10 tys. dzieci.

  Link otworzy się w nowym oknie: megamisja.pl
 • Pracownie Orange

  Link otworzy się w nowym oknie: Pracownie Orangeotworzy się w nowym oknie

  To multimedialne świetlice, które zakładamy i pomagamy prowadzić w małych miejscowościach. Wyposażyliśmy je w darmowy internet, komputery, telewizory, drukarki i meble. Wszystko po to, aby mieszkańcy mieli dostęp do nowych technologii oraz kursów i warsztatów. Lokalnym liderom zapewniamy profesjonalne szkolenia i wsparcie grantowe, aby prowadzili nowoczesną i atrakcyjną dla mieszkańców Pracownię. W całej Polsce działa ich już 75.

  Link otworzy się w nowym oknie: pracownieorange.pl
 • Bezpiecznie Tu i Tam

  Link otworzy się w nowym oknie: Bezpiecznie Tu i Tamotworzy się w nowym oknie

  Coraz młodsze dzieci rozpoczynają przygodę z internetem. Tu bawią się, uczą, budują relacje. Ale nie zawsze wiedzą, jak robić to bezpiecznie. Razem z setkami wolontariuszy uczymy dzieci w szkołach, przedszkolach i sieci zasad ochrony online.
  Mamy też coś dla rodziców i opiekunów - interaktywny poradnik, dzięki któremy nauczą się chronić dzieci w internecie i lepiej zrozumieją ich cyfrowe fascynacje.

  Link otworzy się w nowym oknie: www.fundacja.orange.pl/kurs

Nasi partnerzy

Patroni honorowi