Kontakt

Fundacja Orange

Aleje Jerozolimskie 160

02-326 Warszawa

email: fundacja@orange.pl

www: fundacja.orange.pl

Małgorzata Kowalczuk

Biuro Programu

tel: 691 084 058

e-mail:

Monika Wrońska

Koordynator Programu #SuperKoderzy

tel: 512 389 231

e-mail:

O Fundacji Orange

W świecie pełnym nowych technologii wiele rzeczy staje się łatwiejszych. Ale rodzą się też wyzwania. Dlatego naszą misją jest pokazać dzieciom, jak poruszać się w świecie cyfrowych technologii bezpiecznie, mądrze i kreatywnie. Chcemy, by za pomocą sieci zdobywały wiedzę i budowały społeczności. Dzięki temu młodzi internauci rozwijają swój potencjał i zyskują kompetencje niezbędne do życia w cyfrowym świecie, między innymi w dziedzinie programowania. Z nami zostaniesz internautą na medal.

Nasze Programy

MegaMisja

MegaMisja

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który pomaga dzieciom odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Dzieci z klas 1-3 wykonują kolejne "misje" i poprzez nie uczą się, jak z internetu korzystać "z głową". Poznają podstawy netykiety, ochrony prywatności, praw autorskich, uczą się odróżniać prawdę od fałszu w sieci, tworzyć proste grafiki, dźwięki i filmy. Łącznie w MegaMisji bierze już udział 950 szkół i prawie 21 tys. dzieci.

>>https://megamisja.pl/

Pracownie Orange

Pracownie Orange

To multimedialne świetlice, które zakładamy i pomagamy prowadzić w małych miejscowościach. Wyposażyliśmy je w darmowy internet, komputery, telewizory, drukarki i meble. Wszystko po to, aby mieszkańcy mieli dostęp do nowych technologii oraz kursów i warsztatów. Lokalnym liderom zapewniamy profesjonalne szkolenia i wsparcie grantowe, aby prowadzili nowoczesną i atrakcyjną dla mieszkańców Pracownię. W całej Polsce działa ich już 100

>>https://pracownieorange.pl/

Bezpiecznie Tu i Tam

Bezpiecznie Tu i Tam

Coraz młodsze dzieci rozpoczynają przygodę z internetem. Tu bawią się, uczą, budują relacje. Ale nie zawsze wiedzą, jak robić to bezpiecznie. Razem z setkami wolontariuszy uczymy dzieci w szkołach, przedszkolach i sieci zasad ochrony online. Mamy też coś dla rodziców i opiekunów - interaktywny poradnik, dzięki któremu nauczą się chronić dzieci w internecie i lepiej zrozumieją ich cyfrowe fascynacje.

>>https://fundacja.orange.pl/kurs/

Nasi partnerzy

Patroni honorowi