Kontakt

Fundacja Orange

Aleje Jerozolimskie 160

02-326 Warszawa

email: fundacja@orange.pl

www: fundacja.orange.pl

Joanna Kluz

Biuro Programu

tel: 691 084 058

e-mail:

Monika Wrońska

Koordynator Programu #SuperKoderzy

tel: 512 389 231

e-mail:

O Fundacji Orange

W świecie pełnym nowych technologii wiele rzeczy staje się łatwiejszych. Ale rodzą się też wyzwania. Dlatego naszą misją jest pokazać dzieciom, jak poruszać się w świecie cyfrowych technologii bezpiecznie, mądrze i kreatywnie. Chcemy, by za pomocą sieci zdobywały wiedzę i budowały społeczności. Dzięki temu młodzi internauci rozwijają swój potencjał i zyskują kompetencje niezbędne do życia w cyfrowym świecie, między innymi w dziedzinie programowania. Z nami zostaniesz internautą na medal.

Nasze Programy

MegaMisja

MegaMisja

MegaMisja to kompleksowy program edukacji medialnej, cyfrowej i informacyjnej. Obejmuje on swoim zasięgiem już kilka tysięcy dzieci na terenie całego kraju. Podczas 10-miesięcznego cyklu zajęć dzieci zdobywają ważne w cyfrowym świecie kompetencje. Uczą się jak kreatywnie korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiadują się jak unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność. Zdobywają także umiejętności praktyczne, m.in. tworzą i obrabiają proste grafiki, dźwięki, filmy.

>>https://megamisja.pl/

Pracownie Orange

Pracownie Orange

To multimedialne świetlice, które zakładamy i pomagamy prowadzić w małych miejscowościach. Wyposażyliśmy je w darmowy internet, komputery, telewizory, drukarki i meble. Wszystko po to, aby mieszkańcy mieli dostęp do nowych technologii oraz kursów i warsztatów. Lokalnym liderom zapewniamy profesjonalne szkolenia i wsparcie grantowe, aby prowadzili nowoczesną i atrakcyjną dla mieszkańców Pracownię. W całej Polsce otworzyliśmy ich już ponad 100

>>https://pracownieorange.pl/

Nasi partnerzy

Patroni honorowi