Jak to działa krok po kroku

1

W każdej zakładce znajdziesz co najmniej 8 szczegółowych scenariuszy zajęć i dodatkowe 4 w zakładce Podstawy Scratcha . Możesz je pobrać wszystkie jednocześnie lub kolejno - lekcja po lekcji. Wybór należy do Ciebie.

2

W materiałach do każdych zajęć znajdziesz szczegółowy opis, który pomoże Ci przeprowadzić kolejne lekcje oraz pojęcia kluczowe i odwołanie do podstawy programowej.

3

A teraz nie pozostaje nic innego, jak śmiało pokazać dzieciom, że programować może każdy – i nie tylko na lekcjach informatyki. Do dzieła!

Ikona kategorii Baza wiedzy

Aktualności

Zobacz

O Fundacji Orange

W świecie pełnym nowych technologii wiele rzeczy staje się łatwiejszych. Ale rodzą się też wyzwania. Dlatego naszą misją jest pokazać dzieciom, jak poruszać się w świecie cyfrowych technologii bezpiecznie, mądrze i kreatywnie. Chcemy, by za pomocą sieci zdobywały wiedzę i budowały społeczności. Dzięki temu młodzi internauci oraz młode internautki rozwijają swój potencjał i zyskują kompetencje niezbędne do życia w cyfrowym świecie, między innymi w dziedzinie programowania. Z nami zostaniesz internautą na medal.

Nasze programy

MegaMisja Pracownie Orange