Rekrutacja |

Rekrutacja- #SuperKoderzy

 • 4.04 – 27.04

  Rekrutacja szkół podstawowych do nowej edycji  programu w roku szkolnym 2018/2019

 • 28.05

  Ogłoszenie wyników rekrutacji – poznamy 170 szkół, w których już we wrześniu zaczną działać #SuperKoderzy

 • 01.08 – 30.09

  Szkolenia dla nauczycieli, którzy wprowadzą dzieci w świat nowych technologii i programowania

Dlaczego warto zgłosić szkołę do programu?

Nowoczesna szkoła to taka, która nie boi się nowych wyzwań. Program #SuperKoderzy to szansa na nowoczesną naukę dzięki wykorzystaniu programowania, robotyki i nowych technologii w ramach podstawy programowej. Program #SuperKoderzy zapozna nauczycieli i uczniów z możliwościami cyfrowego świata. Pomoże też wzmocnić kreatywność, zdolność logicznego myślenia i rozwinąć pasje.

Zgłoście się do udziału w programie i dołączcie do szkół uczących dzieci języka przyszłości – programowania.


O Fundacji Orange

W świecie pełnym nowych technologii wiele rzeczy staje się łatwiejszych. Ale rodzą się też wyzwania. Dlatego naszą misją jest pokazać dzieciom, jak poruszać się w świecie cyfrowych technologii bezpiecznie, mądrze i kreatywnie. Chcemy, by za pomocą sieci zdobywały wiedzę i budowały społeczności. Dzięki temu młodzi internauci rozwijają swój potencjał i zyskują kompetencje niezbędne do życia w cyfrowym świecie, między innymi w dziedzinie programowania. Z nami zostaniesz internautą na medal.
Nasze programy

 • MegaMisja

  Link otworzy się w nowym oknie: MegaMisjaotworzy się w nowym oknie

  To pierwszy w Polsce program edukacji cyfrowej skierowany do świetlic szkolnych. Dzieci z klas 1-3 wykonują kolejne "misje" i poprzez nie uczą się, jak z internetu korzystać "z głową". Poznają podstawy netykiety, ochrony prywatności, praw autorskich, uczą się odróżniać prawdę od fałszu w sieci, tworzyć proste grafiki, dźwięki i filmy. Łącznie w MegaMisji bierze już udział 350 szkół i prawie 10 tys. dzieci.

  Link otworzy się w nowym oknie: megamisja.pl
 • Pracownie Orange

  Link otworzy się w nowym oknie: Pracownie Orangeotworzy się w nowym oknie

  To multimedialne świetlice, które zakładamy i pomagamy prowadzić w małych miejscowościach. Wyposażyliśmy je w darmowy internet, komputery, telewizory, drukarki i meble. Wszystko po to, aby mieszkańcy mieli dostęp do nowych technologii oraz kursów i warsztatów. Lokalnym liderom zapewniamy profesjonalne szkolenia i wsparcie grantowe, aby prowadzili nowoczesną i atrakcyjną dla mieszkańców Pracownię. W całej Polsce działa ich już 75.

  Link otworzy się w nowym oknie: pracownieorange.pl
 • Bezpiecznie Tu i Tam

  Link otworzy się w nowym oknie: Bezpiecznie Tu i Tamotworzy się w nowym oknie

  Coraz młodsze dzieci rozpoczynają przygodę z internetem. Tu bawią się, uczą, budują relacje. Ale nie zawsze wiedzą, jak robić to bezpiecznie. Razem z setkami wolontariuszy uczymy dzieci w szkołach, przedszkolach i sieci zasad ochrony online.
  Mamy też coś dla rodziców i opiekunów - interaktywny poradnik, dzięki któremy nauczą się chronić dzieci w internecie i lepiej zrozumieją ich cyfrowe fascynacje.

  Link otworzy się w nowym oknie: www.fundacja.orange.pl/kurs

Nasi partnerzy

Patroni honorowi